Hlavní navigace

Vratka soc. poj. nepodnikateli

  • (neregistrovaný) 213.226.240.---

    25. 3. 2009 7:52

    Prosím, jak řešit následující případ. OSVČ ukončil činnost k 31.12.2007. V roce 2008 mu sociálka vrátila přeplatek na soc. pojištění ve výši 18.560 Kč. Byl se poradit na FÚ, kde mu referentka řekla, aby podal daňové přiznání a příjem uvedl podle §10 ostatní příjmy. Ale moc jistá si nebyla. Pak se ptal daňového poradce a ten mů říkal, že nic zdaňovat nemusí, neboť se u něj jedná o ostatní příjem (páč už nepodniká) a tudíž je do 20 tisíc osvobozen. Pak si prý někde v nějaké diskuzi přečetl, že je to stále příjem z podnikání, i když už nepodniká a tudíž že musí podat daňové přiznání a uvést to jako příjem dle §7, ale napsat to do tabulky E. Což se mi zdá ujeté, neboť by to pak vstupovalo ještě do přehledů, které by byl povinen podat.
    Co byste radili?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 9:36

      janaja (neregistrovaný) 195.39.70.---

      Re: Vratka soc. poj. nepodnikateli
      Minulý týden jsme odevzdali přesně takové DP dle §10 přeplatek soc. a zdr. 100 000,- Kč. Správce to odsouhlasil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).