Hlavní navigace

DoPČ a nemoc

  • (neregistrovaný)

    25. 3. 2009 9:57

    Dobrý den,
    máme zaměstnankyni, se kterou je uzavřena DoPČ (na 10 hodin týdně). Tuto dohodu zaměstnankyně na vlastní žádost ukončuje k 31.3.2009. Dnes mi poslala DPN. Nevím, jak jí spočítat náhradu mzdy za tuto DPN. Jaký mám použít průměr na náhradu (nikdy jsem jí žádnou náhradu mzdy nevyplácela)? Kč 48,10? Pracuje denně 2 hodiny - to jí budu od 4. dne platit průměrem tyto dvě hodiny?A jen do toho 31.3.2009? Děkuji všem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 10:08

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: DoPČ a nemoc
      U DPČ musíte mít určeno, jakou dobu budete hradit v příp.nemoci. Přestože u DPČ neukládá ZP určení prac.doby, pro účel nemoci platí od 2009, že zam. je povinen toto určit předem.
      Víte kolik si vydělala a víte, za kolik hodin. Spočítáte z předch.čtvtletí jako u ostatních zaměstnanců pro účely náhrady na dovolenou. Jestli měla takto nízký průměr, použijete z něj 90 % a dále 60 %, to je 25,97. První tři dny , kdy měla mít prac.směnu, nedostane nic, od čtvrtého ji budete platit délku směny nejdéle do dne,kdy skončí pr.pom., pokud jí bude nemoc trvat i 15, kal. dne, bude pobírat nem.dávky, to vy asi víte.Aby měla nárok na náhradu a nem. dávky, musí mít do března zúčtovánu částku odměny za DPČ ve výši rozhodného (neupraveného )příjmu minimálně 2000.-

    • 25. 3. 2009 10:12

      Renata (neregistrovaný)

      Re: DoPČ a nemoc
      Paní Jiřino, děkuji Vám za Váš čas a přeju hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).