Hlavní navigace

ELDP do r. 2003

• (neregistrovaný) 88.102.6.---

25. 3. 2009 11:52

Prosím, od r. 2004 jsou nové formuláře ELDP, které se vyplňují za každý rok. Co se dělalo s těmi do r. 2003? Odevzdávali se všechny na sociálku? Mám tady totiž kopec tady těch starých ELDP od minulé účetní, některé jsou poškrtané, opravované. Nevím, zda to mám nějak překontrolovat, co je správně a co ne, nebo je vyhodit. Díky za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 11:56

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: ELDP do r. 2003
      Nebyla povinnost uchovávatr kopie, takže zkontrolujte, zda jsou to originály. Ty měly být odevzdány při jedné hromadné akci najednou.Protože dřív se odevzdávaly jen při skončení pr.poměru
      ( třeba za celé roky).

• 25. 3. 2009 12:13

KatkaJ. (neregistrovaný) 88.102.6.---

Děkuju za odpověď, originály k odevzdání to asi nebudou, všude samý škrtanec :-). Chtěla jsem právě vědět, zda by originály měly být na té sociálce. Pro jistotu si tam ještě zavolám, snad mi řeknou, že je tam mají. Díky

• 26. 3. 2009 18:22

xy5

na OSSZ je nemají, protože je museli přeposlat na ČSSZ - vy byste měla najít kopii seznamu předaných ELDP (odevzdávalo se na etapy, podle roků vyplněných ELDP a také se musely odevzdat ELDP zvlášť těch zam-ců, kteří měli v nejbližší době odcházet do důchodu)
      bylo by vhodné zam-cům předat letáky z OSSZ (příp. můžete napsat informaci sama), kde se píše o informativních listech důchod.poj. - aby si o ně napsali na ČSSZ, aby měli přehled o tom, že od všech zam-telů, které kdy v životě měli, mají řádně zaevidovanou odprac. dobu (více o ILDP najdete na stránkách ČSSZ)
      pokud si nepůjdou k Vám stěžovat, že jim chybí doba práce ve vaší firmě, tak je to v pořádku, v opačném případě bude nutné (dle platných zákonů v té době) zpracovat ELDZ/ELDP

• 26. 3. 2009 19:43

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Třeba to jsou originály. Stávalo se, že mně sociálka poslala ELDP (nebo tehdy ELDZ) zpět a nějaký chybný údaj na něm škrtla, když jsem se v něčem spletla. Takže jsem to přepsala a odevzdala znovu, ale udělala to i ta tehdejší účetní? Pokud šlo o malou organizaci, tak sociálka jejich neodevzdání urgovala, ale u velkých organizací ne. Být Vámi, tak ty evidenčáky schovám a až se někdo, kdo půjde dochodu, bude po tomto chybějícím evidenčáku shánět, pak z něho údaje přepíšete. Jojo, v těch předchozích letech je pěkný binec, v Praze kolikrát nemají ani ten evidenčák, o kterém vím, že jsem ho odevzdávala a mám ho i na seznamu potvrzeném sociálkou. A to už je třeba z poloviny 90 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).