Hlavní navigace

Rodičovský příspěvek a další PPM

  • (neregistrovaný) 82.113.44.---

    25. 3. 2009 14:43

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat jak to je v případě , že zaměstnankyně čerpá rodičovskou dovolenou (do tří let věku dítěte) , a v této době znovu otěhotní, musí jí firma nadále držet pracovní místo do doby než druhé dítě dosáhne věku 3 let?

    Děkuji za odpověď
    Věra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 14:49

      an (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: Rodičovský příspěvek a další PPM
      To jste si pomýlila, už ani teď to není do 3 let, nýbrž po dobu rodičovské dovolené. Tu může čerpat třeba do 2 let. § 53, odst. 1), jpísm. d)

    • 25. 3. 2009 15:27

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Rodičovský příspěvek a další PPM
      Doba rodičovské dovolené trvá tak dlouho, o jakou dobu ona požádala, nejdéle ale do 3 let dítěte. Pokud požádala např. až do těch 3 let, tak den po 3. narozeninách musí nastoupit do práce nebo požádat o neplacené volno (to ale zaměst. nemusí povolit) nebo se dohodnout na skončení pr. poměru nebo mít neschopenku - prostě pokud má zůstat zaměstnankyní, tak buď po rodičovké nastoupí do práce nebo tu dobu musí mít něčím omluvenou nebo skončí, bez ohledu na to, zda je či není znovu těhotná. Dejte se konkrétní případ.

    • 25. 3. 2009 15:39

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Rodičovský příspěvek a další PPM
      Ještě podotýkám, že rodičovský příspěvek s tím vůbec nesouvisí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).