Hlavní navigace

Likvidace firmy-dlužná mzda

• (neregistrovaný) 88.102.49.---

25. 3. 2009 17:03

Dobrý den,
    firma , u které jsem zaměstnaná v brzké době vstoupí do likvidace. Celkem mi bude dlužit únorovou a březnovou výplatu, bylo mi řečeno, že veškeré závazky, týkající se nevyplacených mezd převezme jiná firma, která mě od dubna zaměstná. Je tato informace pravdivá a pokud ne, jak se mám nejlépe zachovat, pokud mám informace, že likvidovaná firma nemá skoro žádný majetek. Děkuji Bílá

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 18:44

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Likvidace firmy-dlužná mzda
      Zřejmě půjde o převod práv a povinností na jinou firmu. Pokud je to tak, tak by to pro Vás znamenalo, že se zaměstnancům pouze oznámí, že od 1.4. je přebírá ta a ta firma. Jejich prac. poměr nekončí, nesepisují se nové smlouvy s novým nástupem, nová firma je přebírá se vším všudy, s jejich platnými smlouvami i s jejich případnými pohledávkami (tzn. že by Vám měli doplatit i ty dlužné mzdy). Jestli je tato informace pravdivá, to musíte zjistit Vy.
      Pokud by tomu tak nebylo, můžete požádat o vyplacení dlužných mezd ÚP (je tam ovšem určitý limit), ale pouze poté, co je podán návrh na konkurs na tu firmu. A od doby, kdy se mzdy dluží do doby podání návrhu na konkurs je také určená nějaká lhůta, do které se to podání musí stihnout, jinak ÚP nic nevyplatí. Pokud by to takto dopadlo, tak těžko nejaké peníze uvidíte, když firma nemá nic a taky ze všeho nejprvnější je odměna správci konkursní podstaty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).