Hlavní navigace

Fakturace do EU a z EU prosím zkušené

  • (neregistrovaný) 93.91.151.---

    25. 3. 2009 19:29

    Dobrý večer, začínáme obchodovat s "evropským venkem" a já jsem v tomto prvnička....o(Nebyl by někdo tak moc hodný a nenapsal mi srozumitelně v několika bodech, co to bude z hlediska DPH obnášet?Čtu zákon o DPH pořád dokola a už jsem z toho tatar....Prosíííím...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2009 8:32

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: fakturace do EU a z EU prosím zkušen
      Faktura z EU- doplnit na doklad ZD a DPH v Kč- kurzem, který platí pro den, kdy doplňujete údaje, může být i pevný používaný v účetnictví a tímto datem se uskuteční zdanitelné plnění, nejpozději ale 15. následujícího měsíce po dodání zboží. Daň na výstupu a současně na vstupu dáte do DP v příslušném měsíci.
      Faktura do EU- pro plátce bude bez DPH, na dokladu bude odvolávka , že plnění je osvobozeno od DPH podle § 64 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).