Hlavní navigace

Roční zúčtování daní

• (neregistrovaný) 79.127.179.---

27. 3. 2009 8:37

Chtěla jsem pořádat o radu, nebo spíš takovou konzultaci. Pracovnice požádala o roční zúčtování. Má příjem tak nízký, že celý rok kromě jednoho měsíce neplatila daň. Nemá na sebe děti. Teď přinesla potvrzení na odečet úroků z úvěru a čeká, že se jí bude vracet hodně peněz. Ale v podstatě se jí vrátí jen ta částka daně za ten jeden měsíc, ne ? Tady se nevyplácejí přece žádné bonusy, ne ?
    Ona je z toho totiž poněkud vyvedená z míry.

Děkuji MJ

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2009 8:44

xy5

Re: Roční zúčtování daní
      pokud až nyní přinesla potvrzení na úroky, tak ty jí vůbec neberte, protože je měla přinést do 15.2.
      navíc je ani potřebovat nebude
      pokud se jí to nelíbí, ať si podá daň.př. na FÚ a může nadávat úřednicím tam (když oni si lidé myslí, že nebudou platit žádné daně a ještě budou dostávat peníze od státu - všichni, ne jenom ti, kteří mají bonus na děti, bohužel - z vysvětlení některých médií člověk není chytrý a opravdu může mít někdy člověk pocit, že dostane vratku v neomezené výši, i když na ni nemá nárok)

• 27. 3. 2009 8:51

MJ (neregistrovaný) 79.127.179.---

Ano, už jsem jí to taky tak vysvětlovala, řeknu jí to ještě jednou, že jsem si to ověřila a pokud bude mít problém, pošlu ji FÚ.
      Děkuji MJ

• 27. 3. 2009 9:20

J. (neregistrovaný) 94.127.129.---

A není na úvěr.smlouvě třeba i manžel, že by si to mohl uplatnit on?

• 27. 3. 2009 9:40

MJ (neregistrovaný) 79.127.179.---

Musím se s ní na to ještě podívat.
      Děkuji.
      MJ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).