Hlavní navigace

Zálohová faktura jak vystavit?

 • (neregistrovaný) 90.176.233.---

  27. 3. 2009 13:24

  Prosím o radu jak vystavit fa. prodávám CZ firmě zboží nakoupené mimo EU. Na toto zboží u dodaatele zaplatím zálohu. a až bude zboží v přístavu dodavateli doplatím celou čáatku.Moje otázka zní mohu CR firmě plátci DPH vystavit celkovou fakturu už v době kdy ještě nejsem majitelem zboží pokud je ještě na cestě, nebo až po úplném zaplacení a procelní na území ČR.Nebo mám vystavit zálohovou fakturu a konečnou až budu majitelem zboží? a jak by to tedy bylo v tomto případě s DPH na zálohové faktuře.Moc děkuji Katka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2009 13:57

   danden (neregistrovaný) 81.2.220.---

   Re: zálohová faktura jak vystavit?
   Osobně bych vystavyla zálohovku odběrateli v ČR. Záloha se vystaví bez DPH, takže na konečné Fa můžete vše vypořádat podle případného proclení atd. Jen pokud by byla záloha přijata v jiném měsíci než budete vystavovat Fa, musíte udělat daňový doklad na přijatou platbu tzn. na výši zálohy. To se pak na konečné Fa odečte.

  • 27. 3. 2009 14:01

   K. (neregistrovaný) 90.176.233.---

   Re: zálohová faktura jak vystavit?
   děkuji za odpověĎ, potřebovala bych vědět jestli možnost fakturovat dříve než budu majitelem je v souladu s legislativou.Ale když jsem plátce a vedu DE tak nevystavuji daňový doklad na přijatou zálohovou platbu,ale až v konečné faktuře odečtu zálohu a vyčíslím DPH,alespoň se domnívám že to tak je.

  • 31. 3. 2009 9:22

   danden (neregistrovaný) 81.2.220.---

   Re: zálohová faktura jak vystavit?
   Fa můžeš vystavit až s datumem, kdy jde zboží od vás. Předem jen zálohovku. Jestli děláš DE, tak s DPH je to tak, jak jsi psala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).