Hlavní navigace

K jakému DP příjmy z pronájmu?

  • (neregistrovaný) 212.20.107.---

    28. 3. 2009 1:44

    S manželem máme příjmy z pronájmu plynoucí z bezpodílového vlastnictví. Může si tyto příjmy (§9) dát každy rok do příjmů jiný manžel? (rok 2006 ve společ. zdanění manželů, r. 2007 v DP manželky, za rok 2008 by se mi hodil do manželovo DP). Navíc je příjem stále ve ztrátě, jak by to pak bylo v budoucnu s jejím uplatněním?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2009 1:57

      DanaW (neregistrovaný) 90.179.151.---

      Re: K jakému DP příjmy z pronájmu?
      §9 (2) Příjmy podle odstavce 1, plynoucí manželům z bezpodílového spoluvlastnictví, se zdaňují jen u jednoho z nich.


      co se daňových ztrát týče, uplatňuje se u toho, u koho ztráta vznikla....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).