Hlavní navigace

Sleva na manžela

  • (neregistrovaný) 88.146.210.---

    28. 3. 2009 20:51

    Manžel je ČID a OSVČ. V roce 2008 měl příjmy 130.000 Kč, výdaje si uplatňuje 50%. Můžu si na něj odečíst slevu, když příjmy po odpočtu výdajů jsou nižší jak 68.000 Kč?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2009 16:54

      Zdenek (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Sleva na manžela
      Děkuji za podstatné informace. Prosím, můžete ještě sdělit, kde je to v legislativě tak napsané? Já to při čtení v "§35ba" nemohu najít a zjevně ani nejsem jasnozřivý. Mohu si tedy pak dovodit, že když manželka má ze závislé činnosti cca 63 tisíc hrubého/2008, což činí cca 85tisíc pro základ daně, tak si odpočet na ni nemohu započítat? Díky za Vaše reakce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).