Hlavní navigace

OT - povinnost dát neplacené volno

• (neregistrovaný) 83.208.69.---

29. 3. 2009 10:17

Omlouvám se za OT - jenom jsem teď při brouzdání netem narazila na jeden článek kolem problematiky, o které se tu občas mluví, tak pro zajímavost.

Jde o ženy po rodičovské dovolené, které neseženou školku - doteď jsem měla za to, že buď si musí nějak hlídání dítěte zajistit nebo si dohodnou neplacené volno (se kterým zaměstnavatel nemusí souhlasit) nebo dát výpověď. Teď jsem četla článek o rozhodnutí nejvyššího soudu, že v takovém případě je zaměstnavatel POVINEN neplacené volno poskytnout, cituji z článku:

"Je nepochybné, že zaměstnankyně nemohla nastoupit po skončení rodičovské dovolené do práce z důležitých důvodů a že má proto nárok na poskytnutí pracovního volna," rozhodl senát Nejvyššího soudu vedený soudcem Ljubomírem Drápalem. "Jednání proto nemůže být považováno za zaviněné porušení pracovních povinností (porušení pracovní kázně) a nemůže být důvodem k rozvázání pracovního poměru," zdůraznili soudci."

http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clanek.phtml?id=632184

MMCH znamená to, že je zaměstnavatel povinen mi poskytnou dva měsíce volna přes prázdniny, když školka a škola v té době nefungují a já tudíž mám důležitý důvod, proč nemůžu pracovat? ;o)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).