Hlavní navigace

Odpis RD při pronájmu dle §9?

  • (neregistrovaný) 89.102.111.---

    29. 3. 2009 16:22

    Začala jsem pronajímat 2 pokoje v části svého RD dle § 9, náklady uplatňuji dle skutečnosti, jiný příjem nemám ( jsem studující). RD byl pořízen před 4 lety, já začala pronajímat loni, tedy letos podávám první DP. Domnívám se, že mohu uplatnit i odpis IM ( poměrnou část kupní ceny rozpočítat dle platných koeficientů). Může mi prosím někdo poradit?
    a) zda je možné takto RD při pronájmu odepisovat
    b) je správně zařazen do odpisové skupiny č. 5 s dobou odpisu 30 let?
    c) je možné případně v budoucnu tento odpis přerušit a po nějaké pauze v odpisech pokračovat?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2009 18:41

      MirkaP. (neregistrovaný) 213.226.241.---

      Re: Odpis RD při pronájmu dle §9?
      a) lze odepisovat - poměrnou část podle plochy
      b) ano
      c) ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).