Hlavní navigace

Daňové přiznání

 • (neregistrovaný) 77.78.113.---

  30. 3. 2009 22:05

  Dobrý den,
  prosím o rychlou odpověď.
  V daňovém přiznání si mohu odečíst úroky ze stavebního spoření, od banky přišlo potvrzení o celkem zaplacených úrocích za rok. stačí doložit toto potvrzení nebo musím najít i smlouvu, našla jsem jen Smlouvu o zřízení zástavních práva k věci nemovité, myslíte že je to ono?

  V tom celkem úroky za rok je částka, kterou dávám po zaokrouhlení nahoru?

  Pokud tedy chápu dobře tak v daňovém přiznání i když mi v řátku 71 vyjde daň v mínusu nic neplatim je 0. A pak pokud mám nějaké dítě třeba jen jedno tak to je teď 10 680 tak to mi teda stát vrátí????


  A pokud mi i tak bez těch úroků je daň v řádku 71 v mínusu tak je zbytečné je do daňového přiznání zapisovat a dělat si starosti s hledáním smlouvy ????

  Děkuji moooc za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 3. 2009 0:48

   JB (neregistrovaný) 88.102.87.---

   Re: daňové přiznání
   Pokud uplatňujete úroky poprvé,je třeba doložit kromě potvrzení o výši úroku,úvěrovou smlouvu a výpis z listu vlastnictví.Úroky zaokrouhlíte matematicky.
   Pokud je daň nula,lze nárokovat daňový bonus,pokud byl příjem vyšší než 48.000.-Kč za rok par.35c odst.4 a byly splněny podmínky par.35c odst.6-12.
   Úroky již nemusíte uvádět,pokud i bez nich vychází daň 0,ale je to taková berlička,pokud by bylo něco špatně a doměřovala by se daň,tak by tyto úroky třeba mohly pomoci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).