Hlavní navigace

Internetová objednávka - kamenná prodejn

• (neregistrovaný) 194.50.64.---

1. 4. 2009 11:35

Dobrý den
    Měl bych takový dotaz co se týka nákupu přes internet, jedná se mi o to že udělám objednávku přes internet, ale jelikož je prodejna v místě pošty, kam bych většinou pro zboží jel, tak si dávám vyzvednout zboži v kamenné pobočce. A jestli jsem dobře pochopil výklad zákonu, nemám právo na vrácení zboží, neb jsem si ho vyzvednul v kamenné poboče a to i když jsem si ho objednal přes interent. Pochopil jsem to dobře ?? A za druhé, jestliže si koupím něco v kamenné poboče je tam nějaká lhůta možná na vrácení zboží, které mi nevyhovuje a nebo ne. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2009 17:27

bb (neregistrovaný) 193.165.13.---

Re: Internetová objednávka - kamenná pro
      Provozuji také internetový i kamenný obchod. Tím že provedete objednávku přes internet tak si zboží v kamenném obchodě "rezervujete" a měl byste jej mít připravené. Před zaplacením si jej můžete samozřejmě prohlédnout a rozhodnout se zda jej koupíte nebo nikoliv. Žádná lhůta na vrácení zboží v tomto případě NENÍ !!
      Je to jen na možné dobré vůli prodejce pokud by Vám pak zboží vzal zpět a vrátil Vám peníze nebo byste si vzal jiné zboží výměnou.

Když objednávku provedete přes net a zboží Vám třeba přijde poštou, pak máte nárok do 14 dnů i bez udání důvodů zboží vrátit. Je to právě z toho důvodu že si jej nemůžete vyzkoušet, prohlédnout apod. a nakupujete jen dle fotky (v lepším případě) nebo podle popisu.

• 2. 4. 2009 6:32

bb (neregistrovaný) 90.176.134.---

Re: Internetová objednávka - kamenná pro
      OPRAVUJIi svou odpověď - viz odpověď gravera:
      Zákon platí pro kupní smlouvy, uzavřené pomocí prostředků dálkové komunikace. Nezáleží na tom, jestli je to webshop nebo vám tuto možnost poskytuje i kamenný obchod.
      Pokud to není tato situace, můžete věc vrátit pouze pokud to prodejce umožňuje nad rámec zákona (což je dnes vcelku běžné). Pokud ani to ne, nemáte na vrácení bezvadného zboží (tzn. takového, které je v souladu s kupní smlouvou) zákonný nárok - a to bez ohledu na to, jestli jste věc použila nebo ne.
      Před položením dotazu se prosím obtěžujte s vyhledáváním - tento dotaz zde byl zodpovězen již mnohokrát a odpověď najdete mj. i zde: http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_spotrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).