Dobrý den,
nárok na nemocenskou Vám založila účast na NP ze zaměstnání. Z vedlejší výdělečné činnosti to od 1.1.2011 ani nelze (musely by být současně s nemocenským hrazeny minimální zálohy na důchodové pojištění).
Obecně nemá výkon vedlejší činnosti na nemocenské žádný vliv. Nezáleží tedy, zda v době nemoci vykonáváte vedlejší výdělečnou činnost, ale zda dodržujete léčebný režim, tj. zdržujete se v místě bydliště, případně na jiné adrese uvedené na neschopence.
Dagmar Kučerová ::)
Více informací v aktuálním článku: Čtěte případ, kdy můžete přijít o celou nemocenskou. Vyplatí se stonat?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
4. 6. 2011 20:43
Dobrý den provozuji jako vedlejší činnost internetovej obchod necelé 4 měsíce. Výdělky jsou zatím minimálni. Ale jde mi o to před dvěma měsíci sem omarodil. První měsíc mi přišla vyýplata ze zaměstnaní. A druhý měsíc by měla přijít ze sociálky. Může být nějaký problém s vyplácenim když provozuji internetový obchod?