Hlavní navigace

Odstupné

• (neregistrovaný) 89.102.83.---

3. 4. 2009 22:39

DObrý den, firma kde jsem pracovala ukončuje výrobu a propouští zaměstnance. Dostanu pětiměsíční odstupné. Zjistila jsem si, že na podporu v nezaměstnanosti to vliv nemá, tedy že na podporu mám nárok, spousta lidí mi ale říká, že podporu dostanu až po uplynutí 5 měsíců, během nichž mi vlastně slouží odstupné, jiní tvrdí, že to na to nemá vliv a že na podporu mám nárok okamžitě. . Nevítě někdo jak to doopravdy je? Dostanu podporu hned nebo až po 5 měsících? Děkuji Malá

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2009 22:43

v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.179.152.---

Re: odstupné
      Odborník nejsem, ale myslím si toto...přihlásit na úřad práce se jděte hned po skončení prac.poměru (do 3 dnů), aby se vám nepřerušilo pojištění, které byste musela pak doplácet. Ale výplatu podpory v nezaměstnanosti asi skutečně obdržíte až po uplynutí 5 měsíců.

• 3. 4. 2009 22:50

Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

Kdysi, před mnoha lety, to platilo, že podpora se začala vyplácet až po tolika měsících, kolikanásobek mzdy činilo odstupné. Jenže často docházelo k situacím, že zaměstnavatel neměl peníze na vyplacení odstupného, byť ho zaměstnancům zúčtoval, a zaměstnanci zůstali několik měsíců bez prostředků. Teď se při přiznání podpory vůbec odstupné neřeší. Přihlaste se na ÚP do tří pracovních dnů po ukončení pracovního poměru a dostanete podporu ode dne ukončení PP.

• 3. 4. 2009 22:59

yy (neregistrovaný) 94.112.26.---

Co vám brání nahlédnout na stránky kteréhokoliv Úřadu práce ? Tam máte přesně uvedené pokyny a možnosti. Odstupné na výplatu podpory už hodně let nemá žádný vliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).