Hlavní navigace

Přesčasy

• (neregistrovaný) 80.188.178.---

6. 4. 2009 16:42

Dobrý den, byla bych moc ráda, kdybyste mi někdo odpověděl na můj dozaz.

V případě, že mám dohodnutou práci přesčas v sobotu a neděli od 5:00 do 23:00 a dohodla jsem se na poskytnutí náhradního volna. Přísluší mi příplatek za práci v sobotu a neděli a příplatek za práci v noci? Nebo, když si čerpám náhradní volno mi příplatky nenáleží. A v případě, že mi příplatek náleží, musí mi zaměstnavatel příplatek doplatit zpětně od roku 2006, pokud mi ho nevyplácel?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2009 16:58

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: přesčasy
      Příplatek nejméně 10% z průměru na hodinu za práci v sobotu nebo neděli, příplatek nejméně 10% za práci v noci a příplatek nejméně 25% za práci přesčas - to jsou různé příplatky. Pokud si vyberete náhradní volno, tak příplatek přesčasový nenáleží, ale příplatek za to, že jste pracovala v sobotu nebo neděli nebo příplatek za práci v noci (tj. mezi 22 a 6 h) přísluší vždy. Jak dalece zpětně se ho můžete domáhat nevím, mám dojem, že snad 3 roky, jenže povinnost platit příplatek za práci v sobotu nebo neděli nastala až od roku 2007 (v dřívějším zákoníku to nebylo) a za práci v noci povinný byl, ale nebyl 10%, ale myslím 6 Kč nebo 6,40 Kč za hodinu práce v noci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).