Hlavní navigace

Prodej nebyt.jedn. osvob.od DPH?

  • (neregistrovaný) 193.179.104.---

    7. 4. 2009 10:58

    Prodáváme nebytovou jednotku zkolaudovanou v r. 2001, dosud pronajímanou. Je teď už osvobozena od DPH?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2009 12:00

      Eva B. (neregistrovaný) 213.235.102.---

      Re: Prodej nebyt.jedn. osvob.od DPH?
      Prodej je osvobzen od DPH ( uplynully tři roky od prvního kolaudačního souhlasu nebo od data,kdy bylo započato první užívání stavby a to k tomu dni,ktarý nastane jako první a k osvobození stačí být splněna jen jedna z těchto podmínek.

    • 9. 4. 2009 7:56

      MirkaP. (neregistrovaný) 213.226.241.---

      Re: Prodej nebyt.jedn. osvob.od DPH?
      Na školení jsme byli upozorněni na §78 zák. o DPH o změně v nároku na odpočet daně v důsledku změny účelu použití tohoto majetku - časový test 5 po sobě jdoucích kal.let. - má vliv na úpravu PŮVODNÍHO odpočtu DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).