Hlavní navigace

Úvěr a časové rozlišení - daň. evidence

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    8. 4. 2009 10:29

    Dobrý den,
    v roce říjnu 2008 jsem pořídil osobní vůz na úvěr (od října je soukromě užíváno), jsem zapsaný v TP a vedu daň. evidenci. Do majetku zařazuji až k 1.1.2009 v jaké ceně? Dle §29 ZDZP jsem se dočetl, že je-li zařazení do roka od pořízení tak v pořizovací ceně. Nevím však jak ji určit. Lze v celé výši placeného úvěru (jistina + finanční služba + akontace)? Nebo akontaci mám uplatnovat pravidlně formou časového rozlišení? Mám krátit o finanční službu za tři měsíce, kdy nebylo majetkem a vstupní cenu tak ponížit? Pojištění předmětu úvěru neřeším a nezahrnuji do VC.
    Předem moc děkuju

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2009 12:17

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: úvěr a časové rozlišení - daň. evide
      Zařadíte za pořizovací cenu (dle PFA od dodavatele).

    • 8. 4. 2009 12:25

      Tomáš (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: úvěr a časové rozlišení - daň. evide
      Ale PFA nemám jen splátk. kalendář a smlouvu o úvěru.
      díky

    • 8. 4. 2009 12:28

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: úvěr a časové rozlišení - daň. evide
      Od dodavatele jste musel obdržet doklad o prodeji auta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).