Hlavní navigace

Kolik za účetnictví

• (neregistrovaný) 85.71.242.---

8. 4. 2009 13:50

Dobrý den,
    mám dotaz jak dalece se ohrazovat
    když mi zaměstnavatel nabízí plat za hodiny.
    Je to malá firma 4 zaměstnanci.
    Ale vedení veškeré agendy,sklady,mzdy,fakturace,DPH.
    Jsem moc zvědavá na Vaše názory.
    Nevím jestli si myslí, že jsem stroj a naprogramuje mě,
    více méně chce využít krize a tlačit mě ke zdi.
    Hodinově 100Kč

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2009 13:56

Evule (neregistrovaný) 193.86.182.---

Re: Kolik za účetnictví
      Já dělám to samé, ale máme navíc daňového poradce. Začínala jsem na 10.000,- hrubého (ale bez zkušeností v praxi, po ukončení kurzu PÚ), už je to lepší, ale také mi přibylo dost práce

• 8. 4. 2009 14:39

Petra. (neregistrovaný) 193.179.179.---

Já dělám taky to samé a taky máme poradce, začínala jsem s půlroční praxí na 9000 hrubého, jsem vystudovaná v oboru, bez titulu. Teď mám 14000, tak si to podělte hodinami a vyjde vám více-méně kolem 80 Kč na hodinu, podle toho, kolik má měsíc prac. hodin... Se 100 Kč na hodinu na tom nejste vůbec špatně. Zaměstnanců máme kolem 30ti, podle sezóny. Kdyby mi zaměstnavatel nabídl 100,- za hodinu, jásala bych.

• 8. 4. 2009 14:53

j (neregistrovaný) 80.82.146.---

U nás je dost velká nezaměstnanost, takže jsem ráda, že mám práci. Máme kolem 130 zaměstnanců a dělám mzdovou účetní za 13 000 Kč hrubého.

• 8. 4. 2009 15:03

Já jsem taky ráda, že jsem ráda. Kdybych to nechtěla za ty peníze dělat, klidně mě vyhodí, protože na moje místo si můžou každý rok vybírat ze 30ti absolventů obchodní akademie, která je u nás ve městě, ze 30ti absolventů ekonomické školy z nedalekého města a z bezpočtu dalších účetních, kteří přišli v současné krizi o práci. Poptávka po práci v kanceláři je teď obrovská, tak ani nedutejte a buďte ráda, že vám nabízí tolik.

• 8. 4. 2009 16:09

DM (neregistrovaný) 90.177.108.---

No jasně když budete všechny dělat za pár kaček, a budete si to pochvalovat, tak nuikomu víc dávat nemusí. Cena vaší práce začíná na tom na kolik si jí ceníte vy.

Z minulé práce účetní jsem odešla kvůili nízké mjzdě - 26 000 na Ostravsku a našla jsem si práci v Praze za 53 000 a dělám jen 4 dny týdně.

• 8. 4. 2009 17:42

IB (neregistrovaný) 85.70.248.---

a smím se zeptat,jakou máte praxi ?? a taky jen tak máma od rodiny se nemůže sebrat a utéct do Prahy .. platí vás královsky,jen jestli tomu také odpovídá odvedená práce...
      aby to nebylo jako dnes,když jsem mluvila s účetní s HK a říkala mi nesmysly .. viz níže diskuze mzdovek .. větší město,více peněz ale vědomosti nízké .. tím neříkám,že jsou všechny stejné .. já jsem ráda,že mám práci,mám ji také ráda ... a snažím se jí dělat dobře .. i když mám za ní o hodně méně než vy v Praze .. ale kvůli tomu se stěhovat nebudu .. mám tu děti,vnučku .. proč bych od nich utíkala .. peníze nejsou všechno ..

• 8. 4. 2009 18:03

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

A také záleží na tom, co všechno ta účetní dělá. Těch 100 lidí ke mzdám zas není tolik práce. Samozřejmě pokud by to dělala na živnost, tak jde o jiné peníze než je mzda.

• 8. 4. 2009 18:55

IB (neregistrovaný) 85.70.248.---

přesně tak,kdybych si spočítala 300 mezd na živnost .. po 150-200 kč,to by bylo něco jiného .. když jsem to v práci navrhla,že budu dělat na ŽL a řekla,kolik za to,tak se chytali za hlavu .. a raději mi něco přidali :-) .. a to jsem našla na netu nabídky,že za mzdy 1 člověka chtěli i 250, a zvlášť přihlášky,odhlášky,za kus 200 ....

• 8. 4. 2009 20:35

a (neregistrovaný) 193.165.13.---

>>>>>U nás je dost velká nezaměstnanost, takže jsem ráda,
      >>>>>>že mám práci. Máme kolem 130 zaměstnanců a dělám
      >>>>>>mzdovou účetní za 13 000 Kč hrubého.
      >>>>>Já jsem taky ráda, že jsem ráda. Kdybych to nechtěla
      >>>>>za ty peníze dělat, klidně mě vyhodí, protože na moje
      >>>>>místo si můžou každý rok vybírat ze 30ti absolventů
      >>>>>obchodní akademie, která je u nás ve městě, ze 30ti
      >>>>>absolventů ekonomické školy z nedalekého města a z
      >>>>>bezpočtu
      >>>>>dalších účetních, kteří přišli v současné krizi o
      >>>>>práci. Poptávka po práci v kanceláři je teď obrovská,
      >>>>>tak
      >>>>>ani nedutejte a buďte ráda, že vám nabízí tolik.
      >>>>
      >>>>No jasně když budete všechny dělat za pár kaček, a
      >>>>budete si to pochvalovat, tak nuikomu víc dávat
      >>>>nemusí.
      >>>>Cena vaší práce začíná na tom na kolik si jí ceníte
      >>>>vy.
      >>>>
      >>>>Z minulé práce účetní jsem odešla kvůili nízké mjzdě

Původní dotaz zněl na mzdu za kompletní účto, nikoliv pouze mzdy. Občas mi připadá že se tu vyskytují pouze mzdovky.
      >>>>-
      >>>>26 000 na Ostravsku a našla jsem si práci v Praze za
      >>>>53 000 a dělám jen 4 dny týdně.
      >>>
      >>>a smím se zeptat,jakou máte praxi ?? a taky jen tak
      >>>máma od rodiny se nemůže sebrat a utéct do Prahy ..
      >>>platí vás královsky,jen jestli tomu také odpovídá
      >>>odvedená
      >>>práce...
      >>>aby to nebylo jako dnes,když jsem mluvila s účetní s
      >>>HK a říkala mi nesmysly .. viz níže diskuze mzdovek
      >>>..
      >>>větší město,více peněz ale vědomosti nízké .. tím
      >>>neříkám,že jsou všechny
      >přesně tak,kdybych si spočítala 300 mezd na živnost ..
      >po 150-200 kč,to by bylo něco jiného .. když jsem to v
      >práci navrhla,že budu dělat na ŽL a řekla,kolik za
      >to,tak se chytali za hlavu .. a raději mi něco přidali
      >:-) .. a to jsem našla na netu nabídky,že za mzdy 1
      >člověka chtěli i 250, a zvlášť přihlášky,odhlášky,za kus
      >200 ....

• 8. 4. 2009 21:40

Simona1 (neregistrovaný) 88.101.48.---

Já mám za kompletní účetnictví (firma s 15-ti zam-ci) v Brně cca 25000 hrubého + firma měsíčně platí daňového poradce (jen na faktury jsme museli přijmout fakturantku kvůli vysokému počtu tuzemských a zahraničních faktur) v Brně cca 25000 hrubého + firma měsíčně platí dańového poradce a ještě mi firma umožňuje kupovat za velkoobchodní ceny zboží, se kterým obchoduje... Práce mě baví a jsem velice ráda, že mám vstřícného zam-tele, který mě slušně platí a dovolil mi poradce...:-))

• 8. 4. 2009 21:41

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já se omlouvám, to jsem spletla já. Omylem jsem sem odpověděla na jiný dotaz, kde se paní ptala, zda 16000 za zpracování mezd 100 lidem jsou přiměřené peníze.

• 9. 4. 2009 8:13

Jak už tady někdo odpovídal - ne každý může pendlovat za prací po republice, byť je lépe placená. Já bydlím na Moravě a největší vzdálenost, kterou bych byla ochotna za prací jezdit, je do Brna, což je od nás cca 45 km. Je taky rozdíl v Praze a v maloměstě. Lidé z Prahy mají daleko větší platy než v ostatních krajích, ale taky je tam velmi draho. Své práce si rozhodně cením daleko víc než mi zaměstnavatel platí, ale mám dvě možnosti - buď dělat za tuhle mzdu nebo sedět doma bez práce, obíhat firmy a doprošovat se na úřadě práce. Volba je myslím jasná...
      Takže k původnímu dotazu - jestli jste z Prahy, je 100 Kč málo, jestli jste z vesnice nebo z malého města, je to dost.

• 9. 4. 2009 8:28

gabixp (neregistrovaný) 85.70.123.---

Pocházím ze Zlína a za 16000,- měs. dělám: 1/2 úvazku ve škole- přispěvková organizace komplet účetnictví a druhý půl úvazek dojíždím do s.r.o (účetní + mzdy) a ještě 2 hod. týdně- daňovou evidenci. Je toho moc, ale dnešní doba je zlá. Táky nabídnout sebe v Praze,to bych vydělala asi 3x více.

• 9. 4. 2009 8:59

ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

Pořád se tady probírají peníze, co za kolik. Někdy jsou důležitější věci okolo, vstřícní šéfi, pracovní doba, vzít si dovolenou, kdy chci, udělat si přestávku, když potřebuji, celková spokojenost a pohoda ve firmě.
      Dělám v Brně, firma s 15 zaměstnanci, dělám komplet účto, mzdy, veškerou administrativu, sekretářku i uklizečku. Mám 17 000 hrubého. Myslím si, že bych mohla v Brně mít i víc, ale proč se honit za penězi? Radši jsem si vybrala pohodu. Dělám tu pět let a odejdu zřejmě až šéf půjde do důchodu.
      Neměnila bych, šéfové jsou na mě hodní, když něco udělám špatně, nic hrozného se neděje, prostě to opravím, pracuji asi tak od 7,30 do 14,30 (asi tak 3x do týdne chodím dřív - na úřady), ale úvazek mám 8hodin denně. Když potřebuju, jdu dřív, v pátek chodím v 13,00, žádné nadpracování. Šéfi jsou správní, srandujou. Ví, že jim práci odvedu dobře, že se můžou spolehnout, tak proč prudit?
      Proto jsem se místo peněz rozhodla pro svůj klid. Peníze nejsou všechno.

• 9. 4. 2009 9:44

Simona1 (neregistrovaný) 194.145.182.---

já jsem natom podobně, jak jsem už včera večer psala, pracuji taky v Brně, za kompletní účetnictví (firma s 15-ti zam-ci) mám cca 25000 hrubého + firma měsíčně platí daňového poradce + zaměstnáváme ještě fakturantku. Máme pohodové vedení, pracovní dobu od 8 do 16 hodin, když potřebuji jít dřív, tak není problém, napracovávat nic nemusím.... Taky jsem zvolila pohodu a klídek před penězi (nedávno jsem obdržela nabídku jít dělat vyloženě mzdovou účetní za 30.000 brutto, ale odmítla jsem). Jsem spokojená kde jsem a neměnila bych :-)))

• 9. 4. 2009 9:48

To je fakt. Je něco jiného mít 30.000 Kč měsíčně, striktní pracovní dobu a blbého šéfa a něco jiného je mít 14.000 Kč měsíčně + stravenky + dovolenou, kdy chci, odchod k lékaři, kdy chci, dovolenou místo neschopenky, vstřícného šéfa, který s vámi jedná jako s člověkem a má individuální přístup ke každému zaměstnanci, atd. Mám ten druhý případ. Ale zase na druhé straně - tak dobře, abych v pátek chodila domů ve 13 hod. a nemusela to naddělávat, na tom nejsem :-) Nemusím ale uklízet kancelář :-) Každá práce má holt něco.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).