Re: Nový zaměstnanec vyřazen z ÚP
Ještě Vám chybí doba od 1,1,- 28,1,, když jste tak důsledná :-), takže na tuto dobu čestné prohlášení pro RZ 2009.Já bych mu tu slevu dala až od května, lidi Vám podepíší cokoliv, nevíte proč byl vyřazen, třeba proto, že při evidenci pracoval a nehlásil.A tam mohl mít Prohlášení podepsané.v RZ se mu to pak srovná.
Re: Nový zaměstnanec vyřazen z ÚP
Ale když on přece jasně prohlásí, že od 1.4. do 13.4. neměl žádné zdanitelné příjmy, u kterých byc podepsal prohlášení, tak snad není blbec. A pokud i měl a měl tam podepsané prohlášení, je to jeho odpovědnost. Já bych mu dala slevu od dubna. Nvíc žádné takové zvláštní prohlášení ani není potřeba, protože toto prohlášení je vlastně předtištěné v oddíle II, který podepisuje. Jen bych mu vysvětlila, co to znamená.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
9. 4. 2009 7:32
Dobrý den,
prosím o radu.
Zaměstnanec: Začátek pracovního poměru 14.4.2009. Přinesl mi potvrzení z ÚP o evidenci v období od 29.1.2009 - 10.2.2009. Po té byl vyřazen z evidence. Od vyřazení nepobíral žádné příjmy. Nechala jsem mu podepsat růžové prohlášení na uplatnění slevy s tím, že nikde jinde nic nepodepsal a také čestné prohlášení že od 1.4. - 13.4. nepobíral žádné příjmy, abych mu mohla uplatnit slevu za měsíc duben. Potřebuji ještě něco? Musí mi nějak doložit, co dělal před evidencí na ÚP a po ní, než nastoupil k nám. Jedná se o bývalého studenta, který ukončil školu - nezvládal ji.