Hlavní navigace

Odpočet na dítě

• (neregistrovaný) 88.100.145.---

9. 4. 2009 14:34

V historii jsem našla přispěvek, že pokud jsou manžele avšak dítě je z prvního manželství tak nový manžel nemůže uplatnit odpočet? Zpět k dotazu, který jsem již psala - můžou během roku manžele slevu na děti měnit? Máme 3 děti na dvě uplatňuji slevu od 04/09 já, třetí dítě si uplatňuje manžel, s tím, že zaměstnavatel mi neuvedl do potvrzení, že slevu na 2 děti uplatnuji až od dubna?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2009 14:40

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: odpočet na dítě
      A tento příspěvek byl jistě uveden na pravou míru nebo jste to špatně pochopila. Pokud je např. dítě soudem přiřknuto matce a ta se znova vdá, může nový manžel toto dítě uplatnit (protože lze uplatit dítě druhého z manželů, čili vyženěné nebo vyvdané). Pokud by manželé nebyli, tak ho on jako druh uplatnit nemůže. K druhému dotazu - ano, rodiče si mohou děti v průběhu roku uplatňovat jak uznají za vhodné - máte tam odpověď.

• 9. 4. 2009 14:41

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Dítě, které tzv. vyžení nebo vyvdá, uplatnit může druhý z manželů, pokud je vyživované v domácnosti a druhý ho neuplatňuje. Takže to jste nevyčetla zrovna dobře.
      Během roku lze slevu změnit. Musí být potvrzeno zaměstnavatele druhého z manželů, od kdy se sleva neuplatňuje.Jestli Vám tedy napsal, že od 1,4,09 neuplatňujete na konkrétní dítě, může ho od 1,4, uplatňovat manžel.

• 9. 4. 2009 14:46

neznala (neregistrovaný) 88.100.145.---

děkuji Všem za vyčerpávající odpovědi teď mám v tom zcela jasno, krásný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).