Hlavní navigace

DPFO a 50% nebo 80% výdajů??

  • 212.80.67.---

    9. 4. 2009 17:40

    Dobrý den,nevíte prosím vás někdo,do jaké skupiny patří OSVČ,co pracuje v lese(jež není jeho majetkem),v živnostenském listu je uvedeno "Služby v rámci lesnictví".Jde o práce: kácení napadených stromů,výsadba nových porostů...Otázka zní:jaké procento mohlo být použito pro odpočet výdajů? Liší se mi odpovědi,ráda bych měla jasno.Děkuji předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2009 18:39

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DPFO a 50% nebo 80% výdajů??
      Podle pokynu D-300 k § 7 odst. 1 písm. a) se za zemělskou výrobu považuje hospodaření v lese podle zákona č. 289/1995 Sb.
      (lesní zákon), a to na pozemcích vlastních, pronajatých
      nebo užívaných na základě jiného právního důvodu. Pokud vámi uvedené práce neprovádí na výše uvedených pozemcích, pak nelze uplatnit 80 % výdajů, ale pouze 5 %, pokud jsou práce prováděny na základě ŽL.

    • 9. 4. 2009 20:00

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DPFO a 50% nebo 80% výdajů??
      >>Dobrý den,nevíte prosím vás někdo,do jaké skupiny
      >>patří OSVČ,co pracuje v lese(jež není jeho
      >>majetkem),v
      >>živnostenském listu je uvedeno "Služby v rámci
      >>lesnictví".Jde o práce: kácení napadených
      >>stromů,výsadba nových
      >>porostů...Otázka zní:jaké procento mohlo být použito
      >>pro odpočet výdajů? Liší se mi odpovědi,ráda bych
      >>měla
      >>jasno.Děkuji předem.
      >Podle pokynu D-300 k § 7 odst. 1 písm. a) se za
      >zemělskou výrobu považuje hospodaření v lese podle zákona
      >č. 289/1995 Sb.
      >(lesní zákon), a to na pozemcích vlastních,
      >pronajatých
      >nebo užívaných na základě jiného právního důvodu.
      >Pokud vámi uvedené práce neprovádí na výše uvedených
      >pozemcích, pak nelze uplatnit 80 % výdajů, ale pouze 5 %,- opravuji: 50 %.
      >pokud jsou práce prováděny na základě ŽL.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).