Hlavní navigace

Krácení dovolené

  • (neregistrovaný) 213.168.161.---

    14. 4. 2009 9:22

    Krásný slunný den všem :)
    Chci se zeptat, pán odchází ze zaměstnání k 30.4.2009.
    Dovolenou by za celý odpracovaný rok měl 20dní.
    Pokud ale odchází, musím pokrátit.
    Jen si nejsem úplně jistá výsledkem:

    20/12 = 1,6
    1,6 * 4 = 6,6

    Má tedy nárok na 6,5 dne?

    Našla jsem: §216 zákoníka práce: (5) Jestliže poměrná část dovolené činí necelý den, zaokrouhlí se na půlden; to platí i pro výpočet dvanáctin dovolené.

    Takže pokud by vyšlo třeba 6,99 - neměl by nárok na 7dní?

    Děkuji
    Katka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).