Re: Bankovní poplatky za zahraniční plat
---
ve takových případů se jedná o poplatky konrespondenční banky, tedy ani banky odesílatele ani příjemce. Pokud nemáte ve smlouvě uvedeno, že trváte na doručení 100% bez jakýchkoliv poplatků, tak te od odesílatele nedostanete. Pokud lze odvodit, že odesílatel zaplatil celou částku, účtujeme na bankovní poplatky, správě by se ale měla pohledávka v této výši odepsat
Re: Bankovní poplatky za zahraniční plat
AŤ už Váš odběratel zatrhne jakékoliv poplatky vždy k Vaší platbě obdržíte avizo popř. v inter. bank si ho vytisknete, kde je přesně rozepsáno jaké poplatky v jakém režimu "zkratka" byly strženy.
Musíte si to ujednat ve smluvních a plaeebních podmínkách aby si každý zvás platil svoje poplatky jinak nikdy nedostanete částku takovou aby se Vám párovala s fakturou,protože poplatky jsou ztrhávány při odeslané platbě z účtu nikoli z částky.Vyhledejte si aviza a podle toho zúčtujte poplatky bankám.Režim poplatků si ujasněte ve smluvních a platebních podmínkách.
Re: Bankovní poplatky za zahraniční plat
Banka si samostatným pohybem strhne své poplatky, to tam napíše, k jaké platbě se vztahují, ale tohle jsou pravděpodobně poplatky korespondenčních bank a o těch tam nikde není ani zmínka. Prostě přijde méně peněz.Ale i tak děkuji za odpověď.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
21. 4. 2009 12:28
Hodně obchodujeme se zahraničím a stává se nám,že přijde platba od zákazníka a ten pravděpodobně zatrhne na příkazu k úhradě, že veškeré poplatky hradíme my a tím pádem nám přijde třeba o 35,- EUR méně. Zákazník se brání,že on uhradil celou fakturu a nám visí v saldu takovéto částky, protože z výpisu není patrné,že by šlo o poplatky. Co s tím?