Re: Áčko - neomluvená absence
Vyjde to stejně, akorát používám jiný postup: 8000 : 30 (kal. dny v měsíci) x 1 (počet dnů áčka) = 267 (základ). Z toho 13,5% = 37 (zaokrouhlím na korunu nahoru).
Re: Áčko - neomluvená absence
Žádnou dohodu nepotřebujete. Části neomluvené absence se sčítají a až dosáhne celé směny neomluvené absence (nebo nepřišel vůbec a má celý den absence) můžete krátit dovolenou o 1 až 3 dny (to je na zaměstnavateli). Za každý den áčka mu srazíte celých 13,5% z poměrné části minimální mzdy zdravotní pojištění. A napište mu výtku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Pracující důchodci často přehlížejí novou slevu. Mohou přijít o peníze
Mýtus o starobním důchodu: Má vysokoškolský titul vliv na výši penze?
Jak uplatnit slevu na pojistném v novém hlášení? Sociálka nabízí návod
Rodinný byznys, který chce „normální“ lidi naučit žít déle a zdravěji
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
23. 4. 2009 8:37
Dobrý den,prosím o radu. Zaměstnanec se nedostavil bez předchozí omluvy do práce, není to poprvé, tak nyní chceme pro výstrahu ho postihnout krácením dovolené. Musíme sepsat nějakou dohodu ohledně krácení dovolené a jakou formou? Dále ZP vč.ZP za zaměstnavatele si zaplatí sám s min.mzdy - propočítané na ten jeden den nebo min.mzda za měsíc a z toho 13,5%?? Co se týče toho ZP, taky se sepíše se zaměstnancem dohoda??
Děkuji za odpovědi.