Hlavní navigace

Mateřská a nástup do práce

• (neregistrovaný) 78.111.126.---

14. 6. 2011 23:26

Zdravím,

moc prosím o radu. Nevíme si rady...

Manželka je na mateřské. 1.9.2011 má nastoupit zpět do práce odkud na mateřskou odešla (3letá). Dozvěděla se od kolegyně, že její původní pozici zrušili (administrativní funkce). Udělali jiné místo (zatím neobsazené), které je jiné zaměřením (na až tolik, opět administrativa, ale náplní).

Nyní ji volala asistentka majitele, že dělají výběrko na tu novou pozici. Ať prý pošlem životopis (který již mají, když ji před 5lety přijímaly) a dostaví se v ten den na 8h na pohovor, prý se ale může stát, že bude čekat i 3h, protože tato asistentka neví, jak na tom bude (majitel to prý neřeší, prý ona). Nástup na tuto pozici požadují 1.8.2011 (o měsíc dríve). Jinou pozici údajně nemají, vytvářet nebudou...

Není samozřejmě příjemné se vracet do zaměstnání, kde s Vámi evidentně nepočítají. Je to cítit již z přístupu, kdy mě přijde již paradox, že se má dostavit na pohovor s životopisem, byť je již zaměstnancem firmy a do doby než odešla nebyl nikdy žádný problém jak s kvalitou práce, tak docházkou, celkově... Firma je však známa popsaným způsobem loučení se se zaměstnancem, když se to zrovna hodí.

Moooooooc tedy prosím, nemám v povaze dělat problémy, ani být na obtíž kde mě nechtějí, ale zarazil mě tento přístup "nové" asistentky, spíše tedy vlastně majitele...

:-\ :-\ Prosím tedy o základní body, na co mám právo, co mohu odmítnout, na čem bych měla trvat, jak vidíte odhad vývoje situace apod... :( :(

- musím se dostavit na ten pohovor? když jsem nyní na mateřské? Měla jsem v plánu se sama zastavit např.2-3 týdny před nástupem
    - co když se nedostavím, oni někoho přijmou a nové místo není
    - 1.9. nastoupím do práce a nebudu mít ani židly, dostanu výpověď např.pro nadbytečnost?
    - co když mi nabídnou jinou pozici, která je také v kanceláři ale je na ní mnohem větší nárok na čas (potřebuji dodržovat prac.dobu, dítě ve školce apod) - což vím, že časem mě opět vyhodí neboť dojde ke střetům. O jedné pozici vím, pokaždé to dopadlo stejně. Nebo člověk skončí sám.
    -když jinou pozici odmítnu, vyhodí mě bez odstupného? A budu mít nárok potom na podporu? (manžel je OSVČ s příjmy bez nároku na přídavky apod)

Jde mi opravdu o Vaše doporučení jak se zachovat ve výše uvedených situacích, na co mají právo, na co si mám dát pozor než mi dají něco podepsat apod..

:-* Moc děkuji!!!!  :-*

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2011 21:45

redvirago (neregistrovaný) 78.111.126.---

:'( :'(

prosím, najde se někdo kdo by poradil s popsaným problémem??

Moc Vám všem díky...

:'( :'(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).