Hlavní navigace

Zjišťování průměrného výdělku

  • (neregistrovaný) 46.33.102.---

    15. 6. 2011 9:37

    Zaměstnanec ukončí pracovní poměr 30. 6. 2011. Od 1. 7. 2011 je evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Za jaké rozhodné období se vystavuje potvrzení zaměstnavatele o průměrném výdělku pro Úřad práce na podporu v nezaměstnanosti? Konkrétně: a) za I. čtvrtletí 2011, b) za II. čtvrtletí 2011.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2011 6:38

      autorka

      Dobrý den,

      zaměstnanec odpracoval celé kalendářní čtvrtletí, pracovní poměr končí 30.6.2011. Budete vycházet z průměru pro II. čtvrtletí, tj. z průměrného výdělku zjištěného k 1. 4. 2011  (stanoveno z rozhodného období I. čtvrtletí). Postupujete dle § 351 a následujících zákoníku práce.

      § 354 odst. 2: Průměrný výdělek se zjistí k prvnímu dni kalendářního měsíce následujícího po rozhodném období...

      Dagmar Kučerová ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).