Re: snížení mzdy
1. důležité je, zda je mzda sjednána v PS (KS)nebo stanovena vn.předpisem, či mzdovým výměrem
2. stolař by měl být zařazen do skupiny prací dle NV a měl by dostávat min. mzdu určenou pro příslušnou skupinu prací, rozhodně pro něj nemůže být dosačující min. mzda.
3. Sníže mzdy sjednané v PS lze provést jen dodatkem k PS, u mzd.výměru jde o rozhodnutí zam-tele, jednostranný PˇU, účinný ode dne předání zam-ci.
Když tak ještě doplňte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
29. 4. 2009 8:32
Je možné snížít zaměstnancům mzdy pouze na základ - což je 49,- nebo 54,- Kč - bez prémiíí, když byly mzdy nasteveny tak, že základ+premie=90,- Kč - jedná se o stolaře. Prémie jsou nenároková složka mzdy, ale u nás je to součást mezd. Je možné výplácet pouze minimální mzdu ? Ono to je v průměru snížení mezd o 65%.