Nemoc.

  • (neregistrovaný)

    3. 5. 2009 17:15

    Dobry den. Poradi prosim nekdo ? 30.4.09 mi skoncila vypovedni lhuta §52c. V pondeli jsem se chtel hlasit na UP. 1maje se mi projevila dlouhodoba nemoc na kterou se lecim vic jak 20 let (dna) Pokud bych sel na UP a potom k lekari a na neschopenku, dostanu 3 mesicni odstupne? Nebo nemocenskou ? nebo oboji ??? Jak to je ? Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2009 19:32

      J (neregistrovaný)

      Re: Nemoc.
      Jestli jsem dobře pochopila, tak pracovní poměr vám zkočil z důvodů nadbytečnosti 30.4.V poslední výplatě t.j. za měsíc duben dostanete mzdu a máte nárok na odstupné, které by mělo být vyplaceno také v této výplatě.Pokud do 7 dnů po ukončení PP onemocníte, máte nárok na nemocenské dávky z ochranné lhůty. Neschopenku donesete bývalému zaměstnavateli. Za prvních 1 dnů nedostanete nic, protože na na náhradu mzdy od zaměstnavatele nemáte nárok, ale od 15-tého dne nemoci budete pobírat nemocenské dávky od OSSZ.Nemoc nemá na výplatu odstupného žádný vliv.Současně ale nemůžete být na neschopence a na úřadu práce.

    • 3. 5. 2009 19:49

      Mirek (neregistrovaný)

      Re: Nemoc.
      >>Dobry den. Poradi prosim nekdo ? 30.4.09 mi skoncila
      >>vypovedni lhuta §52c. V pondeli jsem se chtel hlasit
      >>na
      >>UP. 1maje se mi projevila dlouhodoba nemoc na kterou
      >>se lecim vic jak 20 let (dna) Pokud bych sel na UP a
      >>potom k lekari a na neschopenku, dostanu 3 mesicni
      >>odstupne? Nebo nemocenskou ? nebo oboji ??? Jak to je
      >>?
      >>Dekuji
      >
      >Jestli jsem dobře pochopila, tak pracovní poměr vám
      >zkočil z důvodů nadbytečnosti 30.4.V poslední výplatě
      >t.j. za měsíc duben dostanete mzdu a máte nárok na
      >odstupné, které by mělo být vyplaceno také v této
      >výplatě.Pokud do 7 dnů po ukončení PP onemocníte, máte nárok
      >na nemocenské dávky z ochranné lhůty. Neschopenku
      >donesete bývalému zaměstnavateli. Za prvních 1 dnů
      >nedostanete nic, protože na na náhradu mzdy od zaměstnavatele
      >nemáte nárok, ale od 15-tého dne nemoci budete pobírat
      >nemocenské dávky od OSSZ.Nemoc nemá na výplatu
      >odstupného žádný vliv.Současně ale nemůžete být na
      >neschopence a na úřadu práce.

    • 3. 5. 2009 19:56

      Mirek (neregistrovaný)

      Re: Nemoc.
      Diky , Jeste by mne zajimalo pokud nepujdu na neschopenku. Prihlasim se na UP. Od kdy mne bude UP vyplacet a v jaky vysi. Jsem 56 rocnik.

    • 3. 5. 2009 20:03

      J (neregistrovaný)

      Re: Nemoc.
      od 50 do 55 let věku je nárok na podporu v délce 8 měsíců , podpora se vypočítává z průměrného čistého výdělku (ten vám potvrdí poslední zaměstnavatel) a je ve výši :
      v prvních dvou měsících ve výši 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající dobu ve výši 45 % tohoto průměrného čistého výdělku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).