Hlavní navigace

Datum evidence na úřadu práce

  • (neregistrovaný) 85.13.87.---

    4. 5. 2009 20:11

    Dobrý den, 28.2. byl pracovní poměr ukončen dohodou. od 2.3. jsem byla v pracovní neschopnosti, která skončila 30.4.2009. 1.5 byl svátek, pak víkend a 4.5. jsem se šla zaregistrovat na úřad práce, od kdy mám být na úřadu práce vedena? od 1.5. nebo až od 4.5.?
    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2009 21:55

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: datum evidence na úřadu práce
      Stihla jste to do 3 pracovních dnů, tak od 1.5.

    • 4. 5. 2009 23:01

      šimková (neregistrovaný) 85.13.87.---

      Re: datum evidence na úřadu práce
      Děkuji za rychlou odpověď. Na úřadu práce mi totiž napsali až od 4.5. takže požádám o opravu.

    • 5. 5. 2009 7:53

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: datum evidence na úřadu práce
      Omlouvám se, ale asi jsem se večer s odpovědí unáhlila. Teď jsem si vyhledala:

      § 26 Zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání
      (1) ....... Požádá-li fyzická osoba o zprostředkování zaměstnání nejpozději do 3 pracovních dnů po skončení zaměstnání nebo jiných činností, které jsou uvedeny v § 25 odst. 1, ......... zařadí se do evidence uchazečů o zaměstnání ode dne následujícího po skončení zaměstnání nebo těchto činností.

      Bohužel nemoc je v § 25 odst. 2, nikoliv 1.

    • 5. 5. 2009 8:15

      šimková (neregistrovaný) 85.13.87.---

      Re: datum evidence na úřadu práce
      děkuji, takže to, že na neschopence bylo vystaveno - schopen práce od 1.5 na té skutečnosti nic nemění?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).