Hlavní navigace

Výplatní termín

  • (neregistrovaný) 88.103.53.---

    5. 5. 2009 8:50

    Dobrý den, máme výplatní termín 10., tento měsíc je v neděli,
    mám vyplatit už 7./8.5 je svátek/ a nebo až 11.
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 5. 2009 8:52

      vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

      Re: Výplatní termín
      pokud vychází výplatní termín na sobotu, neděli nebo svátek, vyplácí se pracovní den předtím

    • 5. 5. 2009 10:20

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Výplatní termín
      Nemáte-li toto dohodnuto v KS nebo stanoveno,tak první prac.den po svtku - 11,

    • 5. 5. 2009 11:04

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: Výplatní termín
      Já tam teda o sobotě a neděli nic nevidím. Co tím myslíte ?

    • 5. 5. 2009 11:10

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: Výplatní termín
      Pokud vyplácí na účet, tak bych se chytila § 143
      (1) Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen při výplatě mzdy nebo platu, popřípadě jiných peněžitých plnění ve prospěch zaměstnance, po provedení případných srážek ze mzdy nebo z platu podle tohoto zákona nebo zvláštního právního předpisu, poukázat částku určenou zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden účet zaměstnance u banky nebo spořitelního či úvěrního družstva, a to nejpozději v pravidelném termínu výplaty mzdy nebo platu, pokud se zaměstnancem písemně nesjedná pozdější termín.

    • 5. 5. 2009 11:12

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: Výplatní termín
      pokud vyplácí hotově, pak zřejmě par. 142
      (3) Mzda nebo plat se vyplácí v pracovní době a na pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné místo výplaty. Nemůže-li se zaměstnanec dostavit k výplatě z vážných důvodů, zašle mu zaměstnavatel mzdu nebo plat v pravidelném termínu výplaty, popřípadě nejpozději v nejbližší následující pracovní den na svůj náklad a nebezpečí, pokud se se zaměstnancem nedohodli na jiném termínu nebo způsobu výplaty.

      takže jestli hotově - následující prac. den, pokud bezhotovostně - tak předem (nejpozději v pravidelném termínu).

    • 5. 5. 2009 13:46

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Výplatní termín
      >>>>>>>Dobrý den, máme výplatní termín 10., tento měsíc je v
      >>>>>>>neděli,
      >>>>>>>mám vyplatit už 7./8.5 je svátek/ a nebo až 11.
      >>>>>>>Děkuji za radu.
      >>>>>>
      >>>>>>pokud vychází výplatní termín na sobotu, neděli nebo
      >>>>>>svátek, vyplácí se pracovní den předtím
      >>>>>Nemáte-li toto dohodnuto v KS nebo stanoveno,tak
      >>>>>první
      >>>>>prac.den po svtku - 11,
      >>>>
      >>>>přečtěte si § 141 odst. 1 a 3 ZP

      A co takhle § 333 ZP (§ 122 OZ počítání času).

      >>>
      >>>Já tam teda o sobotě a neděli nic nevidím. Co tím
      >>>myslíte ?
      >>
      >>Pokud vyplácí na účet, tak bych se chytila § 143
      >>(1) Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen
      >>při
      >>výplatě mzdy nebo platu, popřípadě jiných peněžitých
      >>plnění ve prospěch zaměstnance, po provedení
      >>případných
      >>srážek ze mzdy nebo z platu podle tohoto zákona nebo
      >>zvláštního právního předpisu, poukázat částku určenou
      >>zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden účet
      >>zaměstnance u banky nebo spořitelního či úvěrního
      >>družstva, a to nejpozději v pravidelném termínu
      >>výplaty
      >>mzdy nebo platu, pokud se zaměstnancem písemně
      >>nesjedná
      >>pozdější termín.
      >>
      >pokud vyplácí hotově, pak zřejmě par. 142
      >(3) Mzda nebo plat se vyplácí v pracovní době a na
      >pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné místo
      >výplaty. Nemůže-li se zaměstnanec dostavit k výplatě z
      >vážných důvodů, zašle mu zaměstnavatel mzdu nebo plat v
      >pravidelném termínu výplaty, popřípadě nejpozději v
      >nejbližší následující pracovní den na svůj náklad a
      >nebezpečí, pokud se se zaměstnancem nedohodli na jiném
      >termínu nebo způsobu výplaty.
      >
      >takže jestli hotově - následující prac. den, pokud
      >bezhotovostně - tak předem (nejpozději v pravidelném
      >termínu).

    • 5. 5. 2009 15:18

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: Výplatní termín
      >>>>>>>>Dobrý den, máme výplatní termín 10., tento měsíc je v
      >>>>>>>>neděli,
      >>>>>>>>mám vyplatit už 7./8.5 je svátek/ a nebo až 11.
      >>>>>>>>Děkuji za radu.
      >>>>>>>
      >>>>>>>pokud vychází výplatní termín na sobotu, neděli nebo
      >>>>>>>svátek, vyplácí se pracovní den předtím
      >>>>>>Nemáte-li toto dohodnuto v KS nebo stanoveno,tak
      >>>>>>první
      >>>>>>prac.den po svtku - 11,
      >>>>>
      >>>>>přečtěte si § 141 odst. 1 a 3 ZP
      >
      >A co takhle § 333 ZP (§ 122 OZ počítání času).
      Já bych řekla, že tady nejde o počítání času, ale o to, že je to jasně stanoveno § 142 - 143.
      >
      >>>>
      >>>>Já tam teda o sobotě a neděli nic nevidím. Co tím
      >>>>myslíte ?
      >>>
      >>>Pokud vyplácí na účet, tak bych se chytila § 143
      >>>(1) Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen
      >>>při
      >>>výplatě mzdy nebo platu, popřípadě jiných peněžitých
      >>>plnění ve prospěch zaměstnance, po provedení
      >>>případných
      >>>srážek ze mzdy nebo z platu podle tohoto zákona nebo
      >>>zvláštního právního předpisu, poukázat částku určenou
      >>>zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden účet
      >>>zaměstnance u banky nebo spořitelního či úvěrního
      >>>družstva, a to nejpozději v pravidelném termínu
      >>>výplaty
      >>>mzdy nebo platu, pokud se zaměstnancem písemně
      >>>nesjedná
      >>>pozdější termín.
      >>>
      >>pokud vyplácí hotově, pak zřejmě par. 142
      >>(3) Mzda nebo plat se vyplácí v pracovní době a na
      >>pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné
      >>místo
      >>výplaty. Nemůže-li se zaměstnanec dostavit k výplatě
      >>z
      >>vážných důvodů, zašle mu zaměstnavatel mzdu nebo plat
      >>v
      >>pravidelném termínu výplaty, popřípadě nejpozději v
      >>nejbližší následující pracovní den na svůj náklad a
      >>nebezpečí, pokud se se zaměstnancem nedohodli na
      >>jiném
      >>termínu nebo způsobu výplaty.
      >>
      >>takže jestli hotově - následující prac. den, pokud
      >>bezhotovostně - tak předem (nejpozději v pravidelném
      >>termínu).

    • 5. 5. 2009 15:45

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Výplatní termín
      Jasně to tam vůbec není. V případě odesílání na účet ano - nejpozději v pravidelném termínu (tzn. odeslat nejpozději v den, který je určen nebo smluven jako výplatní den). Ale zda v hotovosti vyplatit v nejbližší předchozí pracovní den nebo nejbližší následující pracovní den, to jsem v zákoníku práce nenašla.

    • 5. 5. 2009 16:04

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Výplatní termín
      §142 -vychází asi z toho, že 10, se nemůže dostavit pro hotovost,protože je neděle,pošle mu to následující den. Já bych se řdila tím OZ.Jde o lhůtu a jde o dny.

    • 5. 5. 2009 16:16

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Výplatní termín
      Tak to mě nenapadlo, že ta nemožnost dostavit se pro výplatu ve výplatní den může být i proto, že ten den vlastně není pracovní. Brala jsem v úvahu jen nemoc, dovolenou a jiné omluvené volno. Představuji si situaci, kdy je výplatní den v neděli, zaměstnanec chce brát výplatu jen hotově, takže v pondělí si pro ni přijde a já mu řeknu, že už jsem mu ji ráno poslala poštou, protože výplatní den byl včera (v neděli) a on se pro ni nemohl dostavit a zákon mně ukládá poslat mu ji následující den na své náklady. Ten by nadával. Taky bych se řídila tím OZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).