Hlavní navigace

Sleva silniční daně-auto na plyn?

  • (neregistrovaný) 193.179.104.---

    5. 5. 2009 12:50

    Je sleva u OSVČ na silniční daň, pokus je vůz na plyn?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 5. 2009 19:12

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Sleva silniční daně-auto na plyn?
      Zo SD § 3: osvobozena od SD jsou vozidla pro dopravu osob nebo vozidla pro dopravu nákladů s největší povolenou hmotností méně než 12 tun, která používají jako palivo zkapalněný ropný plyn označovaný jako LPG nebo stlačený zemní plyn označovaný jako CNG.

    • 6. 5. 2009 7:42

      Hanah (neregistrovaný) 85.71.153.---

      Re: Sleva silniční daně-auto na plyn?
      Přidávám se k dotazu platí to i pro auta, která mají plyn i benzin?

    • 6. 5. 2009 12:18

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Sleva silniční daně-auto na plyn?
      Na to se názory různí. Je názor, že auta na LPG startují na benzín, ale jezdí pak již jen na plyn a že v takovém případě lze uplatnit osvobození. Ale i s názorem, že na auto na plyn nesmí být čerpán benzín. Domnívám se, že pokud je auto na plyn, pak lze osvobození uplatnit a to i v případě, že pro startování je nutné mít i benzín. Snad bude do konce roku vydáno nějaké stanovisko MF.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).