Re: Srážky ze mzdy na exekuční příkaz
Shodou okolností jsem to musela taky min.týden studovat, takže:
Nezabavitelné minimum při srážkách ze mzdy Nař.vl.č. 595/2006 S § 278
Exekuce-srážky ze mzdy 99/1963 Sb Občanský soudní řád § 294,295
Pokuta za nesrážení exe 99/1963 Sb Občanský soudní řád § 53
Přednostní pohledávky 99/1963 Sb Občanský soudní řád § 279
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Pracující důchodci často přehlížejí novou slevu. Mohou přijít o peníze
Mýtus o starobním důchodu: Má vysokoškolský titul vliv na výši penze?
Jak uplatnit slevu na pojistném v novém hlášení? Sociálka nabízí návod
Rodinný byznys, který chce „normální“ lidi naučit žít déle a zdravěji
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
6. 5. 2009 9:52
Při srážkách na exekuční příkaz budu postupovat takto: zaměstnankyně vdaná s jedním dítětem v péči - základní nezabavitelná částka 4620,- na povinnou a 1155,- za dítě = 5775,-
Z této částky nemůžu nic srazit a vzhledem k tomu, že zaměstnankyně byla nemocná a nastoupila až 20.5. je možné, že ani této čisté mzdy nedosáhne a v tom případě nesrazím nic.
V dalším měsíci dosáhne-li mzdy např. 10300 čistého odečtu 5775,-
a zbývá částka 4525. V exekučním příkaze bylo napsáno, že plátce mzdy sráží v této věci 1/3 z č.mzdy, která zbývá po odečtení základní částky - tj.srazím jí 4525/3=1508 Kč? Chápu to dobře? A měl by někdo radu kam nahlídnout ohledně exekucí a něco zjistit víc? Děkuji za odpověd.