Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný) 90.176.233.---

    6. 5. 2009 12:07

    Dobrý den, může mi někdo jasně poradit sráží se exekuce z DPP? A jak postupovat vy výpočtu odměna za měsíc 2000,-.A jak se dozvím, že dotyčný má exekuci na základě čeho mám strhávat kam to musím hlásit. Pouze z DPP budu odvádět daň, ne? Takže pouze na FÚ.Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2009 13:24

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: exekuce
      Exekuce se vztahuje na veškeré dlužníkovy příjmy, DPP nevyjímaje. Pokud o existenci exekuce víte, ale nemáte právní důvod k provádění srážek, potom bych na vašem místě DPP oznámil soudu (lépe ale přímo exekutorovi nebo věřiteli, pokud je vám znám) a on se podle toho zařídí (v OSŘ §297-298), tj. přičte vaše 2000 k ostatním příjmům (soc. dávkám) a rozhodne, kolik odvedete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).