Hlavní navigace

Plátce DE-přijatá záloha?

  • (neregistrovaný) 88.103.102.---

    7. 5. 2009 11:08

    stále prosím platí že přijatá záloha u plátce v DE
    nemusí dle § 21.odst.2 z této zálohy odvézt DPH?

    1. co když dojde u služby k DUZP až za 2 roky? DPH se odvede až z celé koneč.faktury pak?

    2. co když je osloven protistranou aby vystavil daň.doklad na zálohu
    a plátce ji nevystaví? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 5. 2009 11:14

      Lenka B. (neregistrovaný) 83.208.204.---

      Re: plátce DE-přijatá záloha?
      >stále prosím platí že přijatá záloha u plátce v DE
      >nemusí dle § 21.odst.2 z této zálohy odvézt DPH?
      >
      >1. co když dojde u služby k DUZP až za 2 roky? DPH se
      >odvede až z celé koneč.faktury pak?
      pokud se nejedná o nájemné (DUZP - poslední den roku), tak se odvede až z konečné fa
      >
      >2. co když je osloven protistranou aby vystavil
      >daň.doklad na zálohu
      >a plátce ji nevystaví? děkuji

      Pokud vystavíte daň. doklad odvedete DPH, neznamená to, že pak musíte u všech záloh vystavovat daň. doklad, odvedete jen z těch u kterých vystavíte daň. doklad

    • 7. 5. 2009 11:46

      sm (neregistrovaný) 88.103.102.---

      Re: plátce DE-přijatá záloha?
      1.nejedná se o nájemné, takže DUZP až za 2 roky je tedy OK
      2.a co když plátce nevystaví protistraně daň.doklad ikdyž ji o to žádá? protistrana je práv.osoba,plátce vedoucí účetnictví

    • 7. 5. 2009 12:45

      Lenka B. (neregistrovaný) 83.208.204.---

      Re: plátce DE-přijatá záloha?
      Plátce, DE, je povinen vystavit daňový doklad k DUZP nebo ke dni přijetí úplaty ( pokud daň k přijetí zálohy nepřiznáte nesmíte vystavit daňový doklad). Obděratel žádat může a vy můžete vyhovět, ale dle mého oznamte protistraně že jste osoba která nevede účetnictví a že doklad vystavíte až k DUZP.
      Nevím jak velká částka DPH je, ale z mé praxe pokud chci mít dobré vztahy s odběratelem doklad bych vystavila, ale záleží na vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).