Hlavní navigace

Pohoda-zahraniční faktura

• (neregistrovaný) 193.85.160.---

7. 5. 2009 12:15

Dobrý den,
    prosím o radu a konrétní postup v případě zahraničních faktur v Pohodě. Nevím, kde co nastavit aby se mi objevovaly na správných řádcích v přiznání a souhrném hlášení. Moc děkuji
    Minda

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 5. 2009 12:47

M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

Re: pohoda-zahraniční faktura
      Zahraniční PF-VF musíte ošetřit v nastavení - povolení používání příslušné měny, zadat do kurz.lístku měnu a hodnotu, kterou se pro přepočet rozhodnete používat, pak je to samozřejmě příslušné členění DPH - PDzboží EU-ř.3, číselnou řadu pro int.dokl. na samovyměř.DPH pokud budete používat. Nevím, už to dělám dlouho, ale nemám vše v hlavě, ono by Vám to mělo všechno se ukázat, tu první pečlivě zkontrolujte, zda je tam kde má být v ř. DPH. Do souhrného hl. jde dle DIČ, které také přímo z programu ověříte, to jen v případě vývozu - UD dod EU-ř.20. Snad jsem se někde nespletla.

• 7. 5. 2009 13:17

Minda (neregistrovaný) 193.85.160.---

Děkuji a ještě prosím o radu, v případě, že nám přišla zahraniční fa na zboží ale v KČ (dám příklad na 100Kč), tak na řádku 3 v přiznání bude základ daně 100Kč a 9Kč DPH nebo ZD 92 a DPH 8Kč?
      Moc díky

• 7. 5. 2009 13:36

M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

ZD 100 + DPH 19 celkem 119, ale pozor je to samovyměření, /pokud je to v rámci EU/takže na ř. 44 bude totéž, v principu uplatňujete a odvádíte zároveň. Výsledkem je 0.Ale možná to víte,jen jsem dotaz nepochopila já. Pokud tam není ještě nějaký zádrhel pro který to takto nemůže být.Pěkný víkend

• 7. 5. 2009 14:04

Minda (neregistrovaný) 193.85.160.---

Moc děkuji, jen jsem si to potřebovala ověřit.
      Také přeji hezký víkend.
      Minda

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).