Hlavní navigace

Přechod z účetnictví na výdaje %

  • (neregistrovaný) 193.165.72.---

    7. 5. 2009 14:23

    Za rok 2007 jsem vedla účetnictví, pak jsem nějakou dobu byla zaměstnaná a živnost jsem měla pozastavenou do 11/2008. Za rok 2008 jsem podala DP, kde jsem uplatnila výdaje procentem, ale z FÚ mi napsali, že jsem byla povinna provést úpravu základu daně. Ke konci roku 2007 jsem neměla žádné pohledávky.
    Poradíte mi tedy co jsem měla udělat ???
    Kamila

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 5. 2009 14:37

      IrenaŠ (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: přechod z účetnictví na výdaje %
      Pokud jste vedla účetnictví, jak píšete, žádné úpravy se vás netýkají. Mám tentýž případ: OSVČ dříve účetnictví, za rok 2008 výdaje procentem a na FÚ mu řekli, že to nelze, když vede účetnictví, že nesmí uplatňovat výdaje procentem. Tak jsem nalistovala POKYN 300 k § 7 odst. 9, kde to je jasně řečeno, a šel tam i s POKYNEM zpátky. Uznali, a ani se neomluvili.

    • 7. 5. 2009 14:45

      kamila555 (neregistrovaný) 193.165.72.---

      Re: přechod z účetnictví na výdaje %
      Jsem to popletla, myslela jsem daňovou evidenci......je to tedy rozdíl?
      kamila

    • 7. 5. 2009 15:03

      trubka (neregistrovaný) 88.100.26.---

      Re: přechod z účetnictví na výdaje %
      Zásadní. Postupujte podle §23 odst. 8.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).