Hlavní navigace

Zásoby při ukončení podnikání

  • (neregistrovaný) 85.207.240.---

    11. 5. 2009 18:41

    Dobrý den, FO vedoucí podvojné účetnictví (PU), plátce DPH, by ráda ukončila podnikání. Má však nespotřebované zásoby za 1mil.Kč. Dle § 23/8 upraví základ daně o výši nespotřebovaných zásob poplatník vedoucí daňovou evidenci. Co však prosím udělá se zásobami poplatník vedoucí PU? Děkuji předem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 5. 2009 21:10

      trubka (neregistrovaný) 88.100.26.---

      Re: Zásoby při ukončení podnikání
      Nic, na rozdíl od FO s DE pořízení zásob neovlivnilo základ daně. Přestaneteli být plátcem DPH snížíte nárok na odpočet podle §74.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).