Hlavní navigace

Průměrný výdělek 2x - nikdo neporadí??

  • (neregistrovaný) 85.71.73.---

    12. 5. 2009 13:21

    Zkouším znovu:
    Dobrý den, mám 2 dotazy:
    1) pokud zaměstnanec ukončil PP k 15.6.08 a chce nyní potvrdit pro ÚP průměr.výdělek, použiju průměr zjištěný k 31.3.08 (myslím, že ano), a nebo k 30.6.08??
    2) pokud nastoupí zaměstnanec např. 1.4.09 a proplácím mu v dubnu svátek, použiju průměr, který dosáhl v dubnu. A ten samý průměr použiju i pro svátky v květnu, je to tak?
    Díky za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 5. 2009 14:25

      Klára (neregistrovaný) 212.71.149.---

      Re: Průměrný výdělek 2x - nikdo neporadí
      1) použijete průměr k 31.3.2008
      2) postupovala bych podle § 355 ZP: jestliže zaměstnanec v RO neodpracoval 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek

    • 12. 5. 2009 14:40

      J.P. (neregistrovaný) 85.71.73.---

      Re: Průměrný výdělek 2x - nikdo neporadí
      ad2) děkuji Vám,paní Kláro, použila bych tedy v dubnu pravděpodobný výdělek - ALE jak to bude při výpočtu náhrad za svátky v květnu? Použiju zase ten stejný pravděpodobný jako v dubnu nebo ho přepočítám, protože už odpracoval víc než 21 dní? Takže by měl jiný průměr za duben a jiný za květen? Jak to prosím je?

    • 12. 5. 2009 14:51

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Průměrný výdělek 2x - nikdo neporadí
      Průměr, který stanovíte, musíte používat celé čtvrtletí. (21 dnů stále ještě neodpracoval, protože rozhodné období je I.Q)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).