Hlavní navigace

Přefakturace do EU

  • (neregistrovaný) 82.99.146.---

    13. 5. 2009 9:21

    Dobrý den, OSVČ si k jednání s partnery pronajala konferenční místnost - zaplatila cenu Kč 9800 vč.19% DPH a dále zaplatila za překladatelské služby - neplátce DPH, Kč 4800. Tyto náklady chce přefakturovat do Francie - plátce DPH. Jakou částku přefakturovat -
    pouze ZD 8235 + 4800, do daň.přiznání se nebude nic uvádět a mohu si nárokovat 19% DPH? Musí na faktuře být popř. odkaz na nějaký §? děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2009 12:26

      ucetni007

      Re: Přefakturace do EU
      Dobrý den, u této přefakturace jde o to, ze přeúčtováváte 2 různé služeby - krátkodobý nájem a překladatele. Každá z těchto služeb má místo plnění podle jiného ustanovení DPH. Dále je třeba říci, že při přefakturaci se na plnění pohlíží tak, jako by ho poskytoval sám plátce, který přefakturovává.
      Nájem tedy přefakturujete s českou DPH a uvedet do ř. 1 DAP jako zdanitelné plnění a služby překladatelů spadají pod §10/6/c. Pokud je fakturujete plátci z EU, osvobozujete a on si přizná daň ve Francii, vystavíte daň.doklad podle §33 ZDPH, uvedet na něm sdělení o osvobození. Toto plnění uvedete do ř. 21 DAP.Nárok na odpočet máte za splnění obecných podmínek podle §72/2/b.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).