Hlavní navigace

Účtování zálohy v Pohodě

• (neregistrovaný) 90.178.198.---

15. 5. 2009 13:07

Dobrý den, prosím o radu v této zapeklité situaci:

v roce 2006 byla zaplacena záloha na exekuci, v té době jsme vedli daňovou evidenci, zaúčtováno do nákladů

nyní jsme obdrželi fakturu - daňový doklad, účtujeme již v PÚ - Pohoda, fakturu zadám běžně do přijatých faktur a jakým způsobem mám nyní zúčtovat zálohu z roku 2006, když na účtu 314 ji v poč. stavech samozřejmě nemáme (program chce po mě nějakou předkontaci, alespoň když postupuju běžně záznam, odpočet zálohy), nevíte co s tím, dle mého musím nějak tuto částku dostat z nákladů, protože ji tam již máme v tom roce 2006. Už jsem z toho nějak zmatená, asi to nepíšu moc srozumitelně, dokážete prosím někdo poradit. Prosím, prosím, smutně koukám

Díky a přeji hezký den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2009 15:33

M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

Re: účtování zálohy v Pohodě
      Možná dát na 5účet,který založíte pro tento případ jako nedaňový.
      Nevím jak funguje daň.evidence, ale pokud ji nemáte v zálohách , tak k faktuře nemáte co započítat.

• 18. 5. 2009 12:39

L. (neregistrovaný) 90.178.198.---

Děkuji moc, udělám to jak navrhujete, nic jiného s tím stejně nevymyslím a toto dle mého toto není nic proti ničemu, nedaňově to být musí, jde jen o to, jak to tam dostat.

• 18. 5. 2009 15:42

mo (neregistrovaný) 83.208.133.---

Záloha by se měla dostat na 3-ový účet při sestavování převodového můstku, který máte povinnost vytvořit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).