Hlavní navigace

Paušální výdaje a zdanění pohledávek

  • (neregistrovaný) 212.11.123.---

    19. 5. 2009 7:58

    OSVČ přešel v daňové evidenci na paušální výdaje. Dle FÚ má zdanit pohledávky, tj. nezaplacené faktury, viz novelizace zákona o daních z příjmů z 1.1.2009. Faktury nikdy nikdo nezaplatí, protože právní vymahatelnost je u nás téměř nulová. Existuje nějaká možnost vyhnout se zdanění?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2009 10:01

      Vladimír 2

      Re: Paušální výdaje a zdanění pohledávek
      Ne, ani dědicům
      (mimo těch tohledávek, uvedených v § 24 odst. 2 písm. y).
      A >novelizace zákona o daních z příjmů z 1.1.2009 na to nemá žádný vliv.

    • 19. 5. 2009 11:29

      KJ (neregistrovaný) 212.11.123.---

      Re: Paušální výdaje a zdanění pohledávek
      Děkuji, myslel jsem si to.Stát se chová velmi nepřátelsky.Lépe je nic nedělat a ještě lepší k tomu pobírat nějaké dávky.

    • 19. 5. 2009 22:34

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.179.152.---

      Re: Paušální výdaje a zdanění pohledávek
      Táák je to správně:-)))))))))))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).