Hlavní navigace

Pronájem bytu

  • (neregistrovaný) 212.24.147.---

    19. 5. 2009 9:01

    Dobrý den, prosím o radu, jsem OSVČ a v současné době uvažuji o koupi bytu, který bych pronajímala.
    Byt si pořídím na hypotéku, ale s pronájmem nemám žádné zkušenosti.
    Budu příjmy z pronájmu včetně služeb účtovat do peněžního deníku (vedu DE) nebo ne?
    Byt si koupím společně s manželem.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2009 9:28

      seda (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: pronájem bytu
      byt budete pronajímat jako fyz.osoba ne jako OSVČ, nikam nemusíte zaznamenávat, daníte po skončení zdaň.období podle §9, náklady buď uplatníte v prokázané výši (musíte mít doklady) nebo paušálem (30% z příjmů z pronájmu). Ve společném jmění manželů můžete danit vy nebo manžel.

    • 19. 5. 2009 9:56

      Anka (neregistrovaný) 212.24.147.---

      Re: pronájem bytu
      >>Dobrý den, prosím o radu, jsem OSVČ a v současné době
      >>uvažuji o koupi bytu, který bych pronajímala.
      >>Byt si pořídím na hypotéku, ale s pronájmem nemám
      >>žádné zkušenosti.
      >>Budu příjmy z pronájmu včetně služeb účtovat do
      >>peněžního deníku (vedu DE) nebo ne?
      >>Byt si koupím společně s manželem.
      >>Děkuji
      >
      >byt budete pronajímat jako fyz.osoba ne jako OSVČ,
      >nikam nemusíte zaznamenávat, daníte po skončení
      >zdaň.období podle §9, náklady buď uplatníte v prokázané výši
      >(musíte mít doklady) nebo paušálem (30% z příjmů z
      >pronájmu). Ve společném jmění manželů můžete danit vy nebo
      >manžel.

    • 19. 5. 2009 9:57

      Anka (neregistrovaný) 212.24.147.---

      Re: pronájem bytu
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).