Hlavní navigace

Oprava náplně práce v pracovní smlouvě

• (neregistrovaný) 62.44.5.---

19. 5. 2009 14:13

Zajímalo by mě, zda je možné upravit náplně práce v pracovní smlouvě, když jsem ve firmě již půl roku. Byla jsem přijímána na pozici fakturantka a také pro vyřízování reklamací, administrativní práci. Po 2 měsících jsem začala pronikat i do účetnictví, částečně vedu dańovou evidenci pro klienta a dále pro naši firmu účtuji v pokladně. Chtěla bych v budoucnu dělat účetnictví na ŽL. Tak bych chtěla mít doloženou pro živnost. úřad již tuto práci. A uzná vůbec živn. úřad takovouto praxi? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2009 15:27

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Oprava náplně práce v pracovní smlou
      Do pracovní smouvy se uvádí druh práce a náplně práce se tam většinou neuvádí, ty pouze stanoví zaměstnavatel v rámci toho druhu práce. Vám jde zřejmě o změnu druhu práce, pokud chcete mít smluven jiný druh práce, musíte se na tom se zaměstnavatelem domluvit a pak se sepíše dodatek ke smlouvě. Pro ŽÚ pak firma napíše potvzení o odborné praxi, ve kterém potvrdí, od kdy do kdy jste tam pracovala a jakou práci jste vykonávala.

• 19. 5. 2009 15:32

Jája (neregistrovaný) 62.44.5.---

Tzn. že není nutný ten dodatek ke smlouvě? stačí potom jakoby oběhnout bývalé zaměstnavatele, kde jsem účtovala a vyžádala si od nich potvrzení o vykonané práci? Myslím, že je lepší mít přímo i ten dodatek.

• 19. 5. 2009 15:59

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ano, tím dodatkem si vykon toho druhu práce u zaměstnavatele jistíte a kdyby chtěl ŽÚ vidět i Vaši pracovní smlouvu, tak tam ten druh práce bude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).