Hlavní navigace

Nehmotný majetek - odpisy

  • (neregistrovaný) 217.196.211.---

    19. 5. 2009 18:21

    U nehmotného majetku - licence - máme právo užívání na dobu určitou. Daňové odpisy tedy stanovim dle §32a odst. 4.
    Ale u jedné licence z roku 2004 - kde právo užívání bylo 2 roky, byly nastaveny odpisy až od roku 2006? To znamená, že se odepisoval v roce 2006,2007 a zbytek 2008 ?
    Je to možné, abych u nehmotného majetku začala odepisovat pozdějí?

    Ten nehmotný majetek mě zabije, nejhorší je něco převzít a pak jen přemýšlet proč to tak udělala předcházející účetní.

    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2009 20:36

      Zuzana53 (neregistrovaný) 84.42.175.---

      Re: Nehmotný majetek - odpisy
      Odpisy nehmotného majetku nelze přerušit § 32a odst. 4), tzn. u majetku pořízeného v roce 2004 není možné započíst s odepisováním až v roce 2006. Navrhuji do nákladů neuplatňovat žádné odpisy, jinak může finanční úřad zpochybnit výši nákladů.


      >U nehmotného majetku - licence - máme právo užívání na
      >dobu určitou. Daňové odpisy tedy stanovim dle §32a
      >odst. 4.
      >Ale u jedné licence z roku 2004 - kde právo užívání
      >bylo 2 roky, byly nastaveny odpisy až od roku 2006? To
      >znamená, že se odepisoval v roce 2006,2007 a zbytek
      >2008 ?
      >Je to možné, abych u nehmotného majetku začala
      >odepisovat pozdějí?
      >
      >Ten nehmotný majetek mě zabije, nejhorší je něco
      >převzít a pak jen přemýšlet proč to tak udělala
      >předcházející účetní.
      >
      >Děkuji za rady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).