Hlavní navigace

Co lze považovat za drobné opravy?

• (neregistrovaný) 89.29.44.---

20. 5. 2009 10:17

Dobrý den, naše firma se bude stěhovat do starších nebytových prostor, které máme v pronájmu. Zajímá mě, co vše lze zahrnout do drobných oprav? Jestli je na to nějaké omezení podle částky nebo podle typu opravy? Prosím poraďte. A co vše si můžem ve smlouvě s pronajímatelem ujednat, jestli je to taky nějak omezeno.
    Jsme ochotni udělat veškeré opravy, např. i výměnu oken, ale jde to, když nám objekt nepatří?? Je na to nějaký fígl?? Nebo je to někde v zákoně? Moc prosínm o odpověď.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 5. 2009 15:08

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: Co lze považovat za drobné opravy?
      Drobné opravy a podobné nejasné pojmy bych ve smouvě raději nějak konkretizovala (třeba tou částkou apod.), jinak se domnívám, že obecně to stanoveno není. U pronajímaného majetku můžete klidně provádět i technické zhodnocení a to pak odepisovat.

• 20. 5. 2009 15:14

rybička (neregistrovaný) 89.29.44.---

Re: Co lze považovat za drobné opravy?
      Moc děkuji za odpověď. Ještě k tomu TZ, nemám s tím zkušenosti, to se odepisuje jako klasický majetek dle odpisových skupin? Nebo se to odepisuje jinak? A postačí to teda uvést ve smlouvě, že na pronajatém majetku budem dělat TZ? A prosím je ještě něco důležitého, co bych měla o TZ vědět? Zkuste to shrnout nějak všeobecně. Děkuji mnohokrát.

• 20. 5. 2009 15:23

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Technické zhodnocení - zkušení poraďte!
      To už Vám moc neporadím, já jen vím jistě, že to takto jde, ale já to neúčtovala...Do smlouvy to dejte určitě, navíc určitě to nebudete dělat zadarmo, ale třeba za snížení nájmu...a taky je dobré ve smlouvě dořešit i nějakou náhradu v případě, že by Vám pronajímatel dal výpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).