Re: Smlouva o dílo
Máte pravdu. Pravděpodobně se jedná o Dohodu o provedení práce.Lze uzavřít na maximálně 150 hodin v roce u jednoho zaměstnavatele. ( to je - může mít dohod u více, ale vždy jen
do 150 hodin, posuzuje se vždy každý zaměstnavatel ).Odměna z DPP nepodléhá odvodu sociál. a zdr.pojištění. Daněn bude podle toho, jestli podepíše u zaměstnavatele Prohhlášení daň.poplatníka. Jestli ano ( smí ho podepsat jen u jednoho zaměstnavatele nebo u zaměstnavatelů postupně za sebou, nikoli současně). Musí doložit potvrzení o návštěvě školy a bude mít nárok na slevu na dani nejen na osobu ale i na studenta.Daň je stejná jako u všech ostatních - 15 %.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Pracující důchodci často přehlížejí novou slevu. Mohou přijít o peníze
Mýtus o starobním důchodu: Má vysokoškolský titul vliv na výši penze?
Jak uplatnit slevu na pojistném v novém hlášení? Sociálka nabízí návod
Rodinný byznys, který chce „normální“ lidi naučit žít déle a zdravěji
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
20. 5. 2009 11:54
Prosím Vás o radu,syn přišel s tím,že může nastoupit na brigádu od května do října na Smlouvu o dílo,je studentem.Nejsem sice z oboru,ale nikdy jsem neslyšela o pracovněprávním vztahu,který je založen na Smlouvě o dílo.Prosím Vás,může mi to někdo vysvětlit?? Jak to bude s odvodem daně a pojištění???