Hlavní navigace

Náhrada škody od pojišťovny

  • (neregistrovaný) 212.96.160.---

    22. 5. 2009 8:32

    profesionální řidič neúmyslně špatnou manipulací zavinil poškození převodovky u auta, nechali jsme to opravit. Řidič tuto škodu uplatnil u pojišťovny, kde si platí pojistku za způsobenou škodu v zaměstnání.
    Pojišťovna uhradila 2/3 škody, 1/3 je jako spoluúčast řidiče.
    Prosím, promítne se mi to nějak do účetnictví, pokud ředitel tuto spoluúčast řidiči promine a nebude ji chtít uhradit? Stačí napsat nějaké povídání, že toto promíjí?
    Ještě jsem se s tím nesetkala, jsem začátečník
    Děkuji za případnou radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2009 13:19

      anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: náhrada škody od pojišťovny
      Pokud budete uplatňovat po zaměstnanci náhradu pouze ve výši 2/3 vynaložených výdajů na opravu, pak pouze 2/3 zaúčtujete jako pohledávku za zaměstnancem (3xx/648). Jelikož nejde o škodu na majetku definovanou v § 25 ZDP, pak celá oprava bude pro vás daňovým nákladem.
      Nebudete sepisovat nic o promíjení, jelikož vy budete požadovat právě jenom 2/3 nákladů na opravu.
      Pokud by jste požadovali celou částku po zaměstnanci,. pak by jste účtovali celou částku 3xx/648 a pokud by jste zaměstnanci následně prominuli 1/3, pak by jste odepsali 1/3 pohledávky za zaměstnancem nedaňově 546/3xx.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).