Hlavní navigace

Nárok DPH - faktura SHELL

  • (neregistrovaný)

    27. 5. 2009 17:16

    Máte někdo zkušenosti s vyúčtováním od Shellu? Jedná se o vyúčtování nafty ze zahraničí, mám tu "souhrnné vyúčtování ze zahraničí - není dańový doklad" a pak mi přijde fakturaúdaňový doklad, na každou zemi zvlášť, k tomu přidám doklady na naftu ze zahraničí, které mám u sebe, dole je daňová tabulka, můžu odečíst DPH nebo ne? Nebo se vrací jinak? Pořád tomu nerozumím ....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2009 20:36

      Hanka (neregistrovaný)

      Re: Nárok DPH - faktura SHELL
      včera ze školení - v zahraniční něco nakoupíte a chcete vrátit z daného státu daň - musíte se v tom kterém státě zaregistrovat a pak zažádat. V připravované novele má údajně být formule, že si i ze zahraniční faktury DPH uplatníte u českého finančáku a stát si to s druhým státem vyřídí sám - chtěla bych vidět, jak to bude fungovat. teď ale pokud chcete vrátit, musíte být zaregistovaní v dané zemi

    • 27. 5. 2009 22:23

      mon (neregistrovaný)

      Re: Nárok DPH - faktura SHELL
      Díky, ale společnost Shell nějakým způsobem řeší ty vratky sama, potřebovala bych konkrétní zkušenost s těmito fakturami.

    • 28. 5. 2009 9:11

      xb (neregistrovaný)

      Re: Nárok DPH - faktura SHELL
      Přímo s tímto zkušenosti nemám, skuste mrknout na jejich stránky, zda nemájí popsaný postup.
      Já žádám z EU prostřednictvím jiné firmy, nenárokuji v ČR.
      http://www.dph.name/#negativni%20praxe
      Tady lze snadno pochopit princip,třeba Shel funguje podobně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).